kamu kredisi https://hiperaktifkredi.com/gizlilik-politikasi/
https://hiperaktifkredi.com/uploads/news/thumb/shutterstock_778175626-593X413.jpg

Kamu Kredisi

Kamu Kredisi, kamu çalışanlarına kredi vermek her banka için büyük bir keyiftir. Neden diye sorarsanız, kamu çalışanlarının düzenli maaş gelirleri ve devlet güvencesinde olmaları sebebiyle kredi ödemelerini daha düzenli yapacaklardır.

06 Kasım 2020

  Kamu Çalışanlarına Özel Kredi

  Astsubayda olsanız, subayda, normal asker de olsanız kredi başvurusu için bankaların istediği kriter ve şartları karşılamak zorundasınız. Peki nedir bu şartlar ?

  Her ne kadar düzenli bir geliriniz olsa da, bankalar da takınak  durumunuz var veya, daha önce bankalar tarafından takibe alındıysanız ve icralık bir durumunuz olduysa kredi başvurunuzun onaylanmama  ihtimali çok yüksektir.

  Kamu kredilerinin onaylanmasından ki en yüksek nedenlerden biri başvuran kamu çalışanının, kredi notunun yüksek olmasıdır.

  Kamu Kredisi Başvuru Şartları
  Kredi başvurusu yapmak için ilk şart en az 18 yaşında olmaktır.
  Üzerinde TC kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanı veya yerine geçen bir belge
  Gelir belgesi; Kamu Çalışanı: Kamu güncel çalışma belgesi, gelir belgesi
  Kamu çalışanları ihtiyaç kredisini hangi ihtiyaçları için kullanabilir; ​Evlilikten elektronik eşyaya, ev eşyasından tatile, beyaz eşyadan çocuklarınızın eğitimine kadar, her türlü ihtiyacınız için kullanabilirsiniz.

  18 yaşından büyük, risk ve istihbaratında herhangi bir olumsuzluğu bulunmayan ve gelirini belgeleyen herkes bu krediden yararlanabilir.
  Kredinin taksiti, hane halkı (kişinin ve eşinin toplam geliri) aylık ortalama gelirinin %50’sini geçmemelidir.
  Kredi Hayat Sigortası yaptırılır.
  Yüksek tutarlı ihtiyaç kredilerinde (örneğin; İpotekli İhtiyaç Kredisi), teminat olarak konut/işyeri ipoteği alınabilir.
  Kamu çalışanları her ne kadar yüksek maaş alıp, devlet güvencesinde çalışsalar da, bankaların kuralları ve şartları sabittir ve kişiye özel ayrıcalık yapmamaktadırlar.

  Bankalar ticari birer kurumdur ve kar elde etmeden asla kredi vermek istemezler. Kamu çalışanları, kredi başvurusu yaptıklarında kredi puanlarına bakılır ve kredi puanları yüksek olmayan kamu çalışanları kredi onaylatmakta zorluk çekerler.

  Kamu çalışanlarına kredi veren bankalar

  • Akbank kamu kredi
  • Vakıfbank kamu kredi
  • Ziraat bankası kamu kredi
  • Yapı kredi kamu kredi
  • Finansbank kamu kredi
  • Fibabank kamu kredi
  • İng kamu kredi
  • Garanti kamu kredi

  Aslında tüm bankalar kamu çalışanları için kredi vermek ister. Ama doğru başvuru hem kamu kredisinin faiz oranlarını olumlu yönde etkiler ve kredi onaylanma sürecini hızlandırır.

  Kredi danışmanlık firması olarak, müşteri temsilcilerimiz kamu çalışanları için en özel kredi faiz fırsatlarıyla en doğru başvuruyu yapmak için hazır beklemektedir.

  Yorumlar
  Herhangi bir yorum bulunmamaktadır. İlk yorum yapan siz olun.
  Yorum Yap
  Başvuru Yap